HAKKIMIZDA

Genç Stem İle Hayalleriniz Burada Gerçekleşiyor...

GENÇ STEM (HAKKIMIZDA)

STEM denince akla gelen bir grup gönüllü öğretmenin kurmuş olduğu bir dernektir Genç STEM. Şanlıurfa’da görev yapan öğretmenlerin eğitimde millî teknoloji hareketini başlatmak için kurdukları Genç STEM ilk defa 2014 yılında Şanlıurfa Karaköprü Ortaokulunda ve Yenişehir Halk Eğitim Merkezinde atölyeler açarak STEM eğitimlerine başladı. 2016 Ekim ayında derneğin kurucu üyeleri Şanlıurfa İL MEM STEM ve Bilim Merkezini açarak ülkemize büyük bir değer kazandırdı. Türkiye’nin MEB onaylı ilk temel ve ileri seviye STEM eğitimlerini veren üye öğretmenlerimiz eğitime katkı sağlamaya devam etmektedir. Genç STEM öğrencilere ve öğretmenlere sadece bir şeyleri öğretmeyi değil, tasarlamayı, kendi kaynaklarıyla yapmayı, üretmeyi ve en önemlisi ise bahaneler arkasına sığınmayan bir gençlik yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

8 güzel öğretmenin hikâyesini barındıran Genc STEM milli sınırları aşmaya ve ülkemizin gurur kaynağı olmaya devam etmektedir. 2014 yılında bugüne kadar 4 Bilim Merkezinin kurulumunda kurucu olarak görev alan öğretmenlerimiz Şanlıurfa’da 10’dan fazla okulda STEM atölyesi kurmuş, birçok ilde STEM atölyelerin ve merkezlerinin kurulumuna destek çıkmış ve devam edenler ile 30’a yakın eğitim projesini hayata geçirmiştir. “Güzel insanların sağlam dostluklar üzerine kurduğu Genç STEM” kendi hikâyesinin sonunu kurduğu STEM atölyelerinde yetişen geleceğin mühendislerine bırakmaktadır.

GENÇ STEM öğretmenleri ülkemizde STEM eğitimine büyük katkılar sağlamanın dışında birçok milli eğitim teknoloji çalışmasına imza atmış ve farklı kurumlar ile yürüttüğü çalışmaları tek ad altında toplamak için 2017 yılında Genç STEM derneğini kurmuştur.

Genç STEM öğretmenleri hayat geçirdiği projeleri milli ve manevi değerler ölçüsünde dokumakta ve ülkemizin farklı illerinde genişleyen öğretmen tüm öğrencilerin kalbine dokunmak için hızla büyümektedir.

Peki, 2014 yılından bu yana Genç STEM öğretmenleri neler yaptı?

Kurulan Atölye ve Merkezler:

  • Ulusal Ajans destekli STEM: Geleceğin Mühendisleri ile STEM eğitimine 2014 yılında ilk adımlarını atan Genç STEM öğretmenleri MEB’e bağlı devlet okullarında ve Yenişehir Halk Eğitim Müdürlüğünde Türkiye’nin öncü STEM atölyelerini hayat geçirdi.
  • Türkiye’nin en büyük STEM merkezini açtık. Genç STEM öğretmenlerimiz Şanlıurfa STEM ve Bilim Merkezini (Urfa STEM) kurarak daha ilk senesinde (2016)’da binlerce öğrenciye ulaştı.  

https://www.gaphaberleri.com/haber/14646/sanliurfa-turkiyenin-stem-merkezi-olacak.html

Bu merkezler dışında Şanlıurfa’da kurulan onlarca STEM atölyesi öğretmenlerimiz tarafından okul dışı saatlerde ücretsiz şekilde desteklenmeye devam edilmektedir.

Projelerimizden Bazıları:

 

Ve bunun dışında Kalkınma Ajansı projeleri, Özel fonlar ve AB projeleri ile gönüllü öğretmenlerimizin okullarına, resmi kurumlara ve birçok gönüllü kuruluşa 30’dan fazla proje desteğinde bulunan derneğimiz “Eğitimin Onurlu ve Beklentisiz Öğretmenlerin İşi” olduğunu göstermeye devam ediyor. 2019 yılında ilimizdeki ve diğer illerimizdeki öğretmenlere sağladığımız proje desteğiyle sene sonuna kadar toplam 25 öğretmen yenilikçi eğitim çalışmalarını içeren yurtdışı eğitimini tamamlayacak.

 

Tüm çalışmalarımızı https://www.facebook.com/gencstem ‘den takip edebilirsiniz.

genç stem

İletişim Bilgilerimiz

Narlikuyu Mh. Fevzi Çakmak Bulvari.  Dokuzkardesler İnş. H. Orhan apt. Dış Kapı No:9
Karaköprü / ŞANLIURFA Posta Kodu: 63330

Sosyal Medyada Biz

İstatistik

Bugün78
Dün69
Bu Hafta423
Bu Ay423
Toplam57243

2021-03-07

Okut - Bul

Genç Stem